Excentrická bruska Asist AE3KR43D  

A máme tu opět broušení. Kromě velmi známé úhlové brusky oceníte i excentrickou brusku pro plošné broušení větších ploch za pomoci brusného plátna a takzvaného „excentru“, který zajistí krouživý pohyb plátna. Velmi vhodné pro broušení kovových, dřevěných či obdobných obrobků.

Základní parametry excentrické brusky

Vzhledem k tomu, že jde o povrchovou úpravu materiálů tak příkon 430 watů je opravdu dostatečný pro drtivou většinu prací, kterou budete s touto bruskou vykonávat. Velkou pomocí jistě také bude plynulá regulace otáček brusky v rozsahu 6.000 – 12.000 ot./min. Tu volíte podle druhu a tvrdosti materiálu. Brusný papír pak upevníte na brusky velmi snadno pomocí suchého zipu. Dbejte zvýšené pozornosti aby se otvory v brusném papíru překrývaly s otvory v brusce. Průměr brusného papíru je pak 125 mm. Díky použití různých zrnitostí použitého skelného papíru můžete pracovat v rozsahu hrubého broušení až po velmi jemné vyhlazení broušené plochy. 

Technické informace k příklepové vrtačce

Příkon 430 W
Napájení 230 V / 50 Hz
Hmotnost 2,5 kg
Průměr kotouče 125 mm
Otáčky 6 000 - 11 000 min-1
Regulace otáček ano

Doplňkové ne však nepodstatné funkce

Zde lze zařadit odsávání pracovního prostoru a to hned dvěma způsoby. Můžete použít kapsu na prach, nebo můžete při broušení větších ploch brusku připojit na vysavač a tím prodloužit dobu broušení bez nutnosti přerušit práci z důvodu vysypání prachu z kapsy. Přídavnou rukojeť, bez níž však brusku nepoužívejte, lze nastavit dle konkrétní potřeby pracující osoby. Díky obouručnímu úchopu pak docílíte velmi přesné a pohodlné držení.

Zde lze připomenout velmi kvalitní záruční i pozáruční servis.

Příprava nových ploch i opravy nátěrů

Díky excentrické brusce můžete připravit například dřevěné palubky před úplně prvním nátěrem. V mnoha případech to však bude odstranění starých nátěrů například z kovových či dřevěných dveří či jiných větších ploch. S touto bruskou jsou spokojeni jak drobní řemeslníci, tak i domácí a hobby kutilové.

Vyzkoušejte, že tato excentrická bruska si opravdu zaslouží vaši pozornost. Brusku můžete koupit na eshopu www.gigamat.cz za 549 Kč bez DPH.

Copyright 2016 asist.cz | Všechny práva vyhrazena