Pneumatické vrtací kladivo AE1K180DN

Koupili či zdědili jste panelový byt a chystáte se na jeho rekonstrukci? Pak jistě přemýšlíte o vhodném nástroji, který vám ji nejen usnadní, ale zároveň se jejím zakoupením pohodlně vejdete do vašeho stavebního rozpočtu. Přesně tyto kritéria splňuje pneumatické vratcí kladivo ASIST AE1K180DN. Toto špičkové elektropneumatické vrtací kladivo vás již na první pohled zaujme bytelnou konstrukcí, která přímo láká k jeho vyzkoušení. Má i vysoký stabilní výkon, vynikající funkce a navíc se dodává včetně bohatého příslušenství.

Rekonstrukce bytu se neobejde bez stavebních úprav a to zejména při vytváření nových příček, výměně vodovodního potrubí nebo rekonstrukci elektroinstalace. Ke všem těmto pracím je však nutná nejen odborná znalost, ale i dobrá připravenost. Jak se tedy na rekonstrukci připravit? Základním faktorem je pořízení přístroje, který za vás udělá i tu nejtěžší práci. A právě proto vám dnes chceme představit pneumatické vratcí kladivo ASIST AE1K180DN.

Nejdříve si něco řekneme o jeho konstrukci a designu. Při výběru tohoto přístroje nás nejen zajímají parametry a vlastnosti, ale také to, jak se s nim pracuje a jaká je jeho předpokládaná životnost. Když se podíváte na toto kladivo, čeho si všimnete? Řekli byste, že se jedná pouze o nějaké ořezávátko? To rozhodně ne! Na první pohled si můžete povšimnout jeho bytelné konstrukce, líbivého designu a skvělé kombinace materiálu. Jako první vás možná zaujme odpružená a dobře tvarovaná rukojeť, která má za úkol hlavně omezit vibrace. Dále si lze povšimnout kombinace odolného plastu a hliníku, což zvyšuje předpoklad k dlouhé životnosti.

Co je však důležitější a co vás možná i spíše zajímá, jsou jeho vlastnosti a parametry. Jedná se tedy o elektropneumatické vrtací kladivo, které má 1800 Wattový příkon. Je opatřeno čtyřmi pracovními režimy – vrtání, vrtání s příklepem, sekání a sekání s možnosti otáčení sekáče. Mezi těmito režimy si snadno vyberete ten, který právě potřebujete. Pokud byste například chtěli vrtat do oceli, je nutné vypnout příklep a nastavit kladivo do režimu vrtání. Naopak pokud budete provádět menší bourací práce, je nutné zvolit režim sekání nebo sekání s otáčením nástroje. Menší bourací práce?

Ano, toto kladivo lze využít i k této činnosti. Disponuje totiž vysokou silou úderu, která dosahuje neuvěřitelné hodnoty až 7,0 Joulů. Proto je velmi vhodné pro sekání do betonu, cihly, kamene nebo jiného stavebního materiálu. Při volnoběžných otáčkách, které jsou mimochodem plynule regulovatelné, točí až 820 otáček za minutu. Za jednu minutu také provede až 4000 úderů. Práce s ním je pohodlná především proto, že má antivibrační systém, ale také díky regulátoru nastavení rychlosti a váze 5,2 kilogramů.

Dále stojí za zmínku, že je osazené SDS+ sklíčidlem, což je sklíčidlo pro nástroje s úzkou stopkou s drážkou nazývanou SDS plus. Ta jednak zajišťuje snadné upnutí nástroje a jednak zabraňuje protáčení vrtáku. K další jeho výbavě patří Soft grip rukojeť a přídavná rukojeť pro pevnější držení, čímž dosáhnete i větší bezpečnosti. Vaše tělo bude při práci v bezpečné a stabilní poloze. Tuto rukojeť si můžete navíc nastavit do potřebné polohy.

A co k němu dostanete v balení? Elektropneumatické kladivo je umístěné v bytelném plastovém kufru s pevnou rukojetí, ve kterém také najdete tři vrtáky s délkou 150 milimetrů, dva sekáče a to plochý a hranatý a také pc mazivo, prachovku, přídavnou rukojeť, klíč a náhradní sadu uhlíků. Mimo jiné Asist také zajišťuje vynikající záruční i pozáruční servis včetně výborné dostupnosti náhradních dílů.

Teď již zbývá poslední otázka, která vás jistě zajímá. Kde toto skvělé, bytelné a výkonné elektropneumatické kladivo zakoupit? Zakoupit si ho můžete v e-shopu www.gigamat.cz za výhodnou cenu pouhých 2 699 Kč

Technické informace

Příkon 1800 W
Napětí / frekvence 230 V / 50 Hz
Otáčky za minutu 820 otáček
Síla úderu 7 J
Upínání SDS - plus
Maximální průměr vrtání ocel 13 mm
Maximální průměr vrtání dřevo 42 mm
Maximální průměr vrtání beton 36 mm
Balení kufr
Hmotnost 5,2 kg

 

Výhody pneumatického kladiva ASIST AE1K180DN

 • Vynikající výkon se silou úderu 7 Joulů umožňuje provádět i menší bourací práce
 • Antivibrační systém v hlavní rukojeti, která má zároveň pogumovaný Soft grip povrch pro pohodlný a jistý uchop
 • Regulátor nastavení rychlosti
 • Bohaté příslušenství zahrnující sadu náhradních uhlíků i SDS+ nástroje
 • Kombinace materiálu a bytelná konstrukce, jež zaručuje dlouhou životnost i v náročnějších podmínkách
 • Čtyři pracovní režimy ( vrtání, vrtání s příklepem, sekání a sekání s otáčením nástroje)

Tipy na práci s pneumatickým kladivem ASIST AE1K180DN

 • Vrtání do dřeva či kovů
 • Příklepové vrtání do zdiva i betonu (např. pro umístění kotevních či upevňovacích šroubů)
 • Menší bourací práce (betonové bloky, kamenné zdi, cihlové zdi, ...)
 • Vyvrtávání otvorů a provádění drážek ve stavebních materiálech, jako jsou například cihly a beton
 • Sekání (odstraňování kachlí, starých obkládů, ...)
 • Vrtání velkých otvorů při vysokých otáčkách za použití malého příkonu

Součást balení 

 • 3 x SDS+ vrták (8, 10, 12 x 150 mm)
 • 2 x SDS+ sekáč 250 mm (plochý, hranatý)
 • 2 x uhlíky
 • 1 x prachovka
 • 1 x přídavná rukojeť
 • 1 x pc mazivo
 • 1 x plastový kufr
 • 1 x klíč

Copyright 2016 asist.cz | Všechny práva vyhrazena