Přímočará pila Asist AE5P65DN

Další pila, která nesmí chybět ve vaší výbavě je přímočará pila Asist AE5P65DN. Pojďme se na ní podívat z blízka.

 

Přímočará pila je velmi vhodným nástrojem pro zpracování kovových i dřevěných materiálů, ale můžete s ní řezat i některé typy plastů a laminátů. K základnímu přímému řezání můžete přidat řezání pod nastavitelným úhlem a pak samozřejmě i vyřezávání otvorů, což mnohé pily prostě neumí. A vzhledem k tomu, že pila řeže při pohybu směrem nahoru není nutné vyvíjet velký tlak na pilu.

Technické informace k příklepové vrtačce

Typ pily přímočará
Příkon 650 W
Napájení 230 V / 50 Hz
Hmotnost 2 kg
Maximální hloubka řezu 65 mm dřevo, 6 mm ocel
Počet kmitů 2800 min-1
Regulace otáček ano
Úhel úkosu 0 - 45°

Základem je motor o příkonu 650 W, tedy dostatečný příkon pro typ prací, které budete provádět s touto pilou. Hmotností se vejde pod dva kilogramy. Přímočará pila Asist AE5P65DN využívá pro zlepšení komfortu řezání možnost regulace frekvence kmitání. Jde o to nastavit tuto frekvenci řezání tak, aby byla práce co nejrychlejší a zároveň nedocházelo k deformaci řezaného materiálu. Navíc můžete stupňovitě nastavit i předkmit pilového listu. Ten usnadní vyhazování řezného prachu a pilin. Tím snižuje teplo vzniklé třením a zvyšuje životnost plátku.

K základním funkcím pak bezesporu patří řezání pod zvoleným úhlem, které snadno nastavíte pomocí stupnice, která je velmi dobře čitelná. 

Při řezání pochopitelně oceníte také paralelní vodítko – každý řez bude rovný. Aretaci vypínače využijete pro nepřetržitou práci. Také možnost odsávání prachu pro přehled o řezání a čistém pracovním prostředí. Nelze zapomenout na velmi dobře tvarovanou rukojeť s ergonomickými prvky pro skvělé držení.   

Tipy pro práci 

Obecně lze říci, že bez předkmitu řežeme kovy, keramiku, gumu a obdobný materiál, dřevo pak řežeme s předkmitem. Pokud jde o frekvenci řezání, tak obecně platí, jemnější pilové listy pracují při vyšší frekvenci kmitů, hrubější plátky při nižší frekvenci  Pro řezání plechů nebo tenkého dřeva a laminátů je nutné zesílit místo řezu například dřevěným materiálem. Zabráníte tím vytržení řezaného materiálu. 

Přímočarou pilu Asist AE5P65DN koupíte na eshoopu www.gigamat.cz za 667 Kč bez DPH.

Copyright 2016 asist.cz | Všechny práva vyhrazena